Strona główna » Kominki » Wkłady kominkowe LECMA » Z płaszczem wodnym

Kominek z płaszczem wodnym to praktyczne urządzenie pozwalające zarówno cieszyć się ciepłem tradycyjnego kominka jak i jednocześnie ogrzać cały dom poprzez system centralnego ogrzewania. Kominek posiada płaszcz wewnętrzny i zewnętrzny, a przestrzeń między nimi wypełnia ok. 40 litrów wody.

Paląc tradycyjnie w kominku woda zostaje podgrzana, a następnie przekazana do instalacji centralnego ogrzewania całego domu. Wykorzystanie najlepszych materiałów i technologii przy produkcji wkładów kominkowych firmy LECMA pozwoliło na osiągnięcie sprawności cieplnej ok. 75%, co w praktyce pozwala ogrzać dom od 80 do nawet 300m2 oraz ciepłą wodę użytkową.

Posiadając kominek z płaszczem wodnym podłączony do instalacji C.O. dysponujemy niezależnym lub dodatkowym źródłem ciepła. Dzięki zastosowaniu niezbędnych urządzeń do prawidłowego montażu kominka w instalacji możliwa jest współpraca urządzenia z istniejącym już innym piecem, takim jak gazowy, elektryczny czy olejowy.

Kominek z płaszczem wodnym firmy LECMA to nie tylko funkcjonalne i ekologiczne źródło ciepła ale także estetyczny dodatek do każdego salonu, dający poczucie ciepła domowego ogniska.


 szyba prosta                 szyba panoramiczna          szyba pryzmatycznie dzielonaszyba pryzmatycznie jednolita  Korner
     
 do pobrania do pobrania do pobrania do pobrania 
 ulotka ulotka ulotka ulotka 
 wymiary wymiary wymiary wymiary 
 schemat podłączenia schemat podłączenia schemat podłączenia Schemat podłączenia