Strona główna » Biomasa » Palniki biomasa

Stokerowy palnik FARMHEAT jest skonstruowany do spalania wszelkiego rodzaju biomasy w postaci stałej jak: trociny, zrębki, brykiety i pelety z szelkiego rodzaju biomasy jak trociny czy słomy, ziarna łubinu, słonecznika, kukurydzy, rzepaku, ziarna owsa, jęczmienia, żyta i innych zbóż, makuchy i inne rozdrobnione rodzaje odpadów uprawnych. 
Zintegrowaną częścią palnika jest pojemnik paliwa o pojemnościach 200l do 1000l.
Z pojemnika paliwo podawane jest za pomocą ślimaka do palnika. Palnik jest na zewnątrz kotła i palenie odbywa się w bardzo wysokiej temperaturze dzięki wyłożeniu przedpaleniska ceramiką bardzo wysokiej jakości. Temperatura spalania wynosi ponad 1200 oC. Taka temperatura jest trudna do osiągnięcia w paleniskach wewnątrz tradycyjnego kotła wodnego 
Palnik pracuje w trybie normalnym lub jałowym. Po rozpaleniu paleniska palnik samodzielnie utrzymuje żar i nie dopuszcza do wygaśnięcia paleniska. Aby zapobiec cofnięciu się ognia do zbiornika palnik wyposażony jest w pojemnik wodny oraz mechaniczny wentyl zraszający paliwo podawane do palnika w razie temperatura na podajnika była by zbyt wysoka. Rozwiązanie te jest niezawodne ponieważ jest niezależne od napięcia prądu i nie zalewa i wygasza paleniska tylko je schładza w razie potrzeby. 
Do konserwacji palnik można w wygodny sposób odłączyć i odsunąć od kotła na specjalnych płozach.                     

               PALNIK FARMHEAT 32KW           PALNIK FARMHEAT 120KW I KOCIOŁ

Zestaw FARMHEAT składa się z następujących komponentów:

1. Palnik (24, 32, 65, 95, 160, 250, 350, 450 kW)
2. Sterownik
3. Pojemnik na paliwo (30, 200, 240, 600, 1000 l)
4. Zaczepy palnika
5. Płozy